Ортодонтія

Ортодонтичне лікування полягає у виправленні порушень розташування зубів у зубних рядах, або й “неправильного” росту Ваших щелеп загалом. Існує дуже багато способів і засобів (апаратів) для корекції як “нерівних зубів”, так і “нерівних, негарних щелеп”. Найбільш розповсюдженими апаратами є знімні пластинкові апарати (ЗПА) – “пластинки” та незнімні конструкції – “брекети”. Лікування знімним пластинковим апаратом може полягати у використанні “пластинок” тільки на одній щелепі, а може й на двох, може бути потреба “підкручування” ЗПА, а інколи не можна “підкручувати пластинку”, часом достатньо 8-9 місяців активного використання ЗПА, а часом мало й 2-3-ох років…

“Брекети” – брекет-системи – хоча й іменуються “незнімними” конструкціями, проте їх все-таки знімають лікарі-ортодонти наприкінці лікування. Власне брекет може бути виготовлений із металу, пластмаси, кераміки, цирконію; можуть бути системи брекетів поєднаної конструкції – метал із пластмасою чи керамікою. Кожен із видів брекетів відрізняється за зовнішнім виглядом, швидкістю лікування, зручністю догляду за зубами під час лікування, частотою відвідування лікаря-ортодонта для корекції апарату тощо.

“Бажання пацієнта – це закон”. Але наш лікар-ортодонт так не вважає. Законом (тобто варіантом вибору способу лікування та виду апарату) є клінічна ситуація. І тільки клінічна ситуація визначає коли, як та чим лікуватиметься пацієнт. Як правило, клінічна ситуація дає лікарю й пацієнту певний вибір у способах та засобах лікування, і бажання пацієнта обов’язково повинні входити у ці рамки. Лише тоді ортодонтичне лікування буде прогнозованим, зручним та успішним.