Ендодонтичний мікроскоп

Ендодонтичний мікроскоп

Стоматологи використовують мікроскоп в профілактичній і реставраційній стоматології, в хірургії, при протезуванні зубів і особливо часто в ендодонтії. Поєднання потужного безтіньового освітлення і великого збільшення дозволяють проводити роботи з високою точністю і ретельно видаляти тільки інфіковані тканини

microscop1 microscop2 

Раніше при лікуванні кореневих каналів стоматологи практично наосліп, спираючись тільки на свої знання і досвід, намагалися робити роботу, від якої залежала подальша доля зуба. Тому був високий відсоток незадовільно проведеного ендодонтичного лікування.

Використання мікроскопа дозволяє виявити устя прихованих кореневих каналів і тріщини їх стінок, полегшити лікування каналів з нетиповою будовою, витягти уламки інструментів, знайти і закрити перфорації каналів, якісно перелікувати раніше проліковані канали. Канали зубів мають діаметр, обчислюваний міліметрами, тому чітко побачити необхідні елементи людське око просто не в змозі. Мікроскоп і безтіньове освітлення дозволяють проводити всі маніпуляції під візуальним контролем лікаря.

Однією з найскладніших операцій, що проводяться під мікроскопом, є розпломбування каналу від старої кореневої пломби. Це пов’язано з тим, що канал пломбується цементом, а його твердість вище твердості тканин зуба. Тому при спробі розпломбувати канал, великий ризик зламати інструмент і перфорувати стінку каналу, що призведе до видалення зуба.

Використання операційного мікроскопа при ендодонтичній хірургії (резекція верхівок коренів, гемісекція і т.д.), хірургічної та консервативної пародонтології вже стає необхідним. Лікування під мікроскопом забезпечує застосування більш ощадливих методів відносно кісткових тканин.

А чи не є все це непотрібною операцією і чи варто за це платити? Адже сучасний протокол лікування, що включає застосування методик з обробки каналів нікель-титановим інструментом, пломбування каналу з використанням «гарячої гутаперчі», під контролем операційного мікроскопа може в 2-3 рази перевищувати вартість відновлення зуба за допомогою пломби. Це пов’язано зі складністю, тривалістю і точністю подібного лікування. Використання ж дешевих і менш ефективних методик, часто застосовуються в нашій країні, зводить до мінімуму не тільки собівартість, але і якість лікування, і істотно збільшує ймовірність подальших ускладнень.

У нашій клініці впевнені, що використання мікроскопа при лікуванні – необхідність! Будь-яке якісне ендодонтичне лікування вимагає застосування мікроскопа, а при переліковування він просто незамінний. Дуже часто до нас приходять люди, отримавши направлення на видалення зуба. Але завдяки наявним технологіям і, безумовно, професіоналізму наших лікарів, навіть, здавалося б, безнадійний зуб можна врятувати!

Leave a Reply

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>